Oddział przedszkolny

Oddział przedszkolny czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:45 – 16:15.

Działalność dydaktyczno – wychowawcza i opiekuńcza przebiega zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.

W pracy z dzieckiem nauczycielki realizują projekty edukacyjne, stosują metody aktywizujące, preferują otwarty styl pracy, stymulują dzieci do różnorodnej aktywności twórczej.  Wykorzystują następujące koncepcje i rozwiązania metodyczne:

– elementy dziecięcej matematyki programu E. Gruszczyk-Kolczyńskiej

– elementy metody „Dobrego Startu” M. Bogdanowicz,

– aktywne słuchanie muzyki wg Batii Strauss,

– pedagogika zabawy.

Obejmujemy opieką dzieci 5 i 6 – letnie, które mogą:

– realizować swoje dziecięce marzenia i pomysły;

– wzbogacać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia;

– odnaleźć swoje miejsce i nawiązywać przyjaźnie;

– być sobą i mieć własne zdanie;

Nauczyciele oddziału przedszkolnego:

– wspierają wszechstronny rozwój i aktywność twórczą dzieci;

– uczą dzieci poczucia własnej wartości i wzajemnego szacunku stosując aktywne metody pracy;

– tworzą klimat wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa;

– współpracują z rodzicami i środowiskiem lokalnym

– tworzą okazje do nabywania wiadomości, umiejętności i doświadczeń ułatwiających dziecku funkcjonowanie w szkole;

– realizują dążenia dzieci do wypowiadania się poprzez twórczość plastyczną, muzyczną i werbalną;

– dają dzieciom szansę odkrywania, doświadczania i eksperymentowania;

– w swojej pracy wykorzystują nowoczesną technologię informacyjno-komunikacyjną;

– dopasowują metody i formy pracy do możliwości i indywidualnych potrzeb dziecka;

– przygotowują dzieci do podjęcia nauki w szkole.

W naszej placówce najważniejsze jest dziecko, jego uśmiech i zadowolenie. Robimy więc wszystko, aby zapewnić naszym podopiecznym bezpieczeństwo, odpowiednie warunki do rozwoju oraz zaspokajania indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Wspólnie budujemy atmosferę wzajemnego zaufania i pełnej akceptacji. Jesteśmy uwrażliwieni na indywidualne potrzeby dzieci. Naszym głównym celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, tworzenie optymalnych warunków do rozwijania zdolności i talentów, a także kompensowanie deficytów. Każde dziecko znajduje tutaj profesjonalną opiekę i pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Oddział przedszkolny korzysta z kuchni szkolnej, gdzie przygotowywane są śniadania, obiady, podwieczorki zgodnie z obowiązującymi normami żywienia dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie Skip to content